Eitynės Trakuose „Vasaros uždarymas’22“

RIKDA ARISTOKRATAI

Rugpjūčio 28 d. paskutinį vasaros sekmadienį įvyko pirmasis rusų ilgaplaukių kurtų draugijos ARISTOKRATAI renginys – eitynės Trakuose.

Eiti, žygiuoti, keliauti. Tarsi simboliška, kad savo veiklos pradžią susiejome su KELIONE, ĖJIMU Į PRIEKĮ. Žengėme pirmuosius žingsnius, mylinčių šią nuostabią veislę žmonių būryje su tvirtu tikslu, kad mūsų tik daugėtų, kad veiklos plėstūsi ir žmonės Lietuvoje pažintų ir suprastų rusų ilgaplaukių kurtų veislę, tokią kokia ji yra ištiesų.

Taigi su dideliu nerimu laukėme sekmadienio. Ar susirinks visi svečiai? Ar įveiksime užsibrėžtą trasą tokioje kaitroje, kokią pranašauja sinoptikai? Ar bus įdomūs gido pasakojimai ir t.t. Galbūt kaip visada organizuojant renginius fantazija veikia puikiai ir prisikuriame sau įvairiausių nuogąstavimų. Betgi tereikėjo išvysti besiburiuojančius žmones su savo augintiniais sutartoje vietoje… Viskas tarsi išgaravo.

Su šunimis, esi tiesiog priverstas būti čia ir dabar. Stebėti aplinką, domėtis, bendrauti, glostyti švelnų jų kailį, mėgautis buvimu. Atsipalaidavome. Valgėme nuostabiausius „Senosios kibininės“ kibinus, gėrėme girą, šnekėjomės, atsakinėjome praeiviams, pozavome, niurkėme šunis. Praėjus geram pusvalandukui sulaukėme Trakų turizmo informacijos centro rekomenduotos gidės ir pajudėjome Karaimų gatve Trakų istorijos muziejaus link. Va tada ir supratome, kiek mažai žinome apie Trakus. Koks tai turtingas savo istorija miestas. Kad Trakų salos pilis, nebuvo vienintelė pilis Trakuose ir muziejų ten daugiau, nei vienas 🙂

Nenorime sulysti į detales, nes kiekvienas jūsų, tiesiog privalote aplankyti Trakus ir apvaikščioti visus jų kampelius savom kojom ir savom akim viską pamatyti. O kol mūsų eisena žengė spalvingomis Trakų gatvėmis ir kvėpavo jų dvasia, daugybė šalies poilsiautojų negalėjo atitraukti smalsių savo žvilgsnių. Jau vienas kurtas traukia akį, bet kai jų arti dešimt!

Nuostabos šūksnių ir įdomių replikų netrūko: „žiūrėk koks šuo.. čia jų daug!“, „kokia ilga nosis”, “matai, šunų turistiakas“, „oho, koks didelis!“, „kas ten parašyta?… aristokratai…čia toks šunų būrelis“ ir t.t. Tačiau ne tiek žodžiai, kiek šypsenos ir geros emocijos žmonių veiduose atpirko viską.

Paskutine eitynių stotele tapo salos pilies prieangis. Pasižvalgėme, pasiklausėme gidės pasakojimo, įsiamžinome ir bėgte į ežerą „mirkyti“ savo kurtų. Galų gale Trakai pasirodė ypatingai tinkama vieta eitynėms. Niekur neprašovėme!

Visos RIKDA vardu labai dėkojame visiems, kurie papildė eitynes savo dalyvavimu. Kiekvienas esate rusų ilgaplaukių kurtų bendruomenės Lietuvoje dalis, visi vienodai laukiami ir svarbūs.

Na o renginio akimirkos neprasprūdo pro fotografės Nikodema Photography objektyvą. Prašome mėgautis!

Dar norim paminėti, kad po eitynių, visi visi, kas norėjo ir galėjo pabyrėjo į „Saulėto Bebro“ sodybą pasisėdėjimui prie laužo. Tradiciškai, jau daug metų šioje sodyboje Trakų raj. Čiukiškių kaime vyksta rusų ilgaplaukių kurtų suvažiavimai ir šventės.

Kad nenusėstų tik žmonių atmintyje Lietuvos kurtų istorija, bei turėtume erdvę kurti savo draugijos istoriją, sukūrėme ir paleidome naują draugijos puslapį adresu: www.rusukurtai.lt Dar tik pati pradžia ir informacijos labai mažai, bet nuolat ją pildome. Prašome apsilankyti.